I.Základní ustanovení

Tento nákupní řád je závazným ustanovením a upravuje vzájemný obchodní vztah, podmínky, pravidla, práva a povinnosti mezi nakupujícím zákazníkem (dále jen kupující) a provozovatelem internetového obchodu vinomb.cz (dále jen prodávající). Provozovatelem internetového obchodu je VINOMB s.r.o. , Novákova 877, Mladá Boleslav 29301, IČ:24852155. Kupující učiněním závazné objednávky stvrzuje, že akceptuje Obchodní podmínky pro dodávku zboží vyhlášené prodávajícím.

II. Objednání zboží a uzavření smlouvy

Podmínkou pro naplnění platnosti elektronické objednávky je vyplnění veškerých předepsaných údajů a náležitostí uvedených v objednávkovém formuláři. Pro objednávku jsou vyžadovány pouze informace nezbytně nutné ke spolehlivému doručení zboží (tedy jméno resp. jméno firmy, adresa, telefon a e-mail).

Objednávku může učinit Kupující přímo v internetovém obchodě, emailem nebo telefonicky na kontaktním čísle prodávajícího. Po zadání objednávky do objednávkového systému (poté, co kupující dostane e-mailem potvrzení své objednávky) je objednávka považovaná za uzavřenou kupní smlouvu a tedy za objednávku závaznou.

III. Ceny

Prodávající si vyhrazuje právo kdykoliv změnit ceny v obchodě bez předchozího upozornění zákazníků. Ceny uváděné na internetových stránkách jsou vždy platné a závazné v okamžik uskutečnění objednávky.
Všechny ceny na internetových stránkách obchodu jsou uvedeny s DPH. Prodávající je plátcem DPH.

Pokud kupující nevyužije možnosti osobního odběru zboží v kamenné prodejně prodávajícího je k cenám zboží připočtena cena dopravy:

 • Balíkem České pošty „Do ruky“ (pro zásilky do 30kg) – platba předem 190Kč
 • Balíkem České pošty „Do ruky“ (pro zásilky do 30kg) – dobírka 230Kč

Doprava zdarma prodávajícím je možná v případě objednávky nad 600Kč (platí pro Mladou Boleslav a okolí do 5km) nebo nad 2500Kč ( platí pro okres Mladá Boleslav, Nymburk, Poděbrady, Kolín a Kutnou Horu )

Pro přepravu skleněných výrobků nebo jiných výrobků, které je nutno nadstandardně ochránit proti poškození může být účtováno balné, které bude stanoveno až po specifikaci množství zboží a následně oznámeno příjemci.

V rámci větších objednávek je možné, že dodávka bude rozdělena do většího počtu balíků. V takovém případě bude doúčtováno přepravné, a částka bude předem odsouhlasena příjemcem.

IV. Možnosti platby

 1. Hotově nebo kartou při převzetí zboží v kamenné prodejně prodávajícího – Vinotéka Adina, Novákova 877, Mladá Boleslav
 2. Hotově při dopravě zboží prodávajícím na adresu kupujícího
 3. Dobírkou, při převzetí zboží od dopravce
 4. Platba převodem na účet 255404509/0300 ČSOB

V případě platby bankovním převodem zaplatí zákazník částku uvedenou na faktuře, která je zaslána po ukončení a potvrzení objednávky na e-mail zákazníka. Jako variabilní symbol je nutné vyplnit číslo faktury. Po připsání příslušné částky na účet prodávajícího je zákazník o této skutečnosti neprodleně informován a zboží je expedováno. Daňový doklad je dodán spolu se zbožím.

V. Způsoby doručení

 1. Osobní odběr v prodejně prodávajícího Po – So  9 – 20 hod. Po předchozí telefonické dohodě je možno vyzvednout vybrané zboží na adrese prodávajícího denně včetně víkendů v době od 8:00 do 20:00 hod.
 2. Doprava zdarma prodávajícím na zvolenou adresu kupujícího. Doprava zdarma je možná v případě objednávky nad 600Kč (platí pro Mladou Boleslav a okolí do 5km) nebo nad 2500Kč ( platí pro okres Mladá Boleslav, Nymburk, Poděbrady, Kolín a Kutnou Horu)
 3. Obchodním balíkem České pošty

VI. Dodací lhůta, čas a místo doručení

Obvyklá dodací lhůta je do 5 dnů od objednávky resp. připsání platby na účet prodávajícího.

Běžné dodací časy zásilkových společností jsou 9.00 – 18.00 každý pracovní den. Prodávající nemůže ovlivňovat doručovací doby zásilkových společností.

V případě, že prodávající není schopen zajistit vyexpedování zboží do 5 dnů, kontaktuje kupujícího, informuje jej o prodloužené dodací lhůtě a domluví s kupujícím způsob realizace této objednávky, eventuálně nahrazení zboží obdobným zbožím, které je aktuálně k dispozici.

Zásilka může být poslána na libovolnou adresu v celé ČR.

 VII. Možnost odstoupení od smlouvy ze strany kupujícího

Zrušit objednávku před expedicí je možné kdykoliv telefonicky na čísle 602 163 264 nebo na základě e-mailu odeslaného kupujícím na e-mailovou adresu prodávajícího.

V souladu se zákonem č. 367/2000 má kupující jako soukromá osoba (nikoliv na IČ) právo do 14 dní od převzetí zboží odstoupit od smlouvy. Rozhodne-li se kupující pro odstoupení v této lhůtě, je nutné dodržet níže uvedený postup a podmínky:

 1. Kontaktovat prodávajícího a písemně podat žádost o odstoupení od smlouvy. V žádosti je třeba uvést číslo objednávky, datum nákupu a číslo účtu nebo adresu pro vrácení peněz.
 2. Vrácené zboží musí být v původním nepoškozeném obalu, nepoužité, nepoškozené a s přiloženým originálním dokladem o koupi. Vždy je nutné zabezpečit vracené zboží tak, aby nemohlo během přepravy dojít k polepení, popsání či jinému znehodnocení původních obalů (např. použitím balicího papíru nebo kartonu).
 3. Zboží nelze posílat zpět na dobírku, takováto zásilka nebude převzata. Je doporučeno zboží pojistit.
 4. Při splnění výše uvedeného postupu a podmínek pro vrácení zboží budou peníze zaslány složenkou nebo převodem na účet zákazníka nejpozději do 5 pracovních dnů po fyzickém obdržení zboží.

Odstoupení od kupní smlouvy ze strany kupujícího z důvodu špatně uvedeného popisku zboží nebo špatného obrázku není možné. Závazný je vždy název zboží, které si zákazník objednal a potvrdil. Vyhrazujeme si možnost tiskové chyby na našich stránkách.

VIII. Odstoupení od smlouvy ze strany prodávajícího

Prodávající je oprávněn zrušit objednávku (po předchozí dohodě s kupujícím) zejména v případech

 1. když má oprávněnou pochybnost o skutečné identitě kupujícího,
 2. když není schopen doručit zboží v daném termínu,
 3. v případech, že se zboží již nevyrábí nebo nebo nedodává,
 4. když se výrazným způsobem změnila cena dodavatele zboží.

V případě, že kupující zaplatil již část nebo celou část kupní ceny, bude mu tato částka v co nejkratším termínu převedena zpět na jeho účet nebo adresu.

IX. Bezpečnost a ochrana osobních dat

Veškerá data získaná od zákazníků slouží výhradně pro potřebu prodávajícího.

Žádná data nejsou poskytována třetím osobám. Výjimkou z tohoto ustanovení je externí dopravce, kterému je na objednávce předáváno nezbytně nutné minimum údajů o zákazníkovi pro zajištění bezproblémového doručení zboží.

Informace o zákaznících jsou uchovávány v souladu s platnými zákony ČR (Zákon o ochraně osobních údajů 101/2000 Sb.).

X. Záruka a reklamace

Po dodání neručí dodavatel za škody způsobené nevhodným zacházením nebo skladováním zboží ze strany zákazníka. Prodávající se řídí příslušnými ustanoveními Občanského zákoníku a Zákonem na ochranu spotřebitele.

V případě reklamace kontaktujte prodávajícího.

Reklamační řád

 1. Na veškeré produkty se vztahuje zákonná záruční lhůta 6 měsíců ode dne prodeje (odeslání).
 2. Kupující je povinen si produkt po jeho převzetí prohlédnout, aby zjistit případné zjevné vady, které obdržený produkt vykazuje. Pokud příjemce zjistí zjevné vady (např. poškozený obal), může zásilku odmítnout.
 3. V případě, že při převzetí produktu a jeho kontrole kupující odhalí vadu, kontaktuje co nejdříve prodávajícího e-mailem na adresu info@vinomb.cz nebo telefonicky na tel. číslo 602163264. Do předmětu e-mailu uveďte reklamace.
 4. Do 1 – 2 pracovních dnů vás budeme kontaktovat. Po odsouhlasení reklamace dopravte nebo zašlete reklamovaný produkt na adresu prodávajícího.
 5. Spolu s reklamovaným produktem je nutné zaslat kopii dokladu o jeho zakoupení, který je přiložen k dodávce zboží

XII. Závěrečná ustanovení

Tyto obchodní podmínky platí v tom rozsahu a znění, které je uvedeno na internetových stránkách prodávajícího v den odeslání elektronické objednávky.

Odesláním elektronické objednávky stvrzuje kupující prodávajícímu, že akceptuje výši ceny za objednané zboží včetně případných expedičních a dopravních nákladů a veškeré obchodní podmínky a ustanovení ve znění platném v momentě učinění a odeslání objednávky.